ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1466212
*
nr 146 6212
Spegel
Förgylld, Rokokostil, H115
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/5 13:51:59
1
3.600 kr
11/5 15:44:58
2
1.600 kr
11/5 15:45:17
2
2.100 kr
13/5 12:19:36
3
2.200 kr
13/5 12:40:15
4
3.500 kr
13/5 12:40:57
4
3.700 kr
13/5 12:53:44
5
Vinnande bud
13/5 13:49:00
5
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad rokoko rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 146 6212
Spegel
Förgylld, Rokokostil, H115
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2002 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/5 13:51:59 | 1 | 3.600 kr |
| 11/5 15:44:58 | 2 | 1.600 kr |
| 11/5 15:45:17 | 2 | 2.100 kr |
| 13/5 12:19:36 | 3 | 2.200 kr |
| 13/5 12:40:15 | 4 | 3.500 kr |
| 13/5 12:40:57 | 4 | 3.700 kr |
| 13/5 12:53:44 | 5 | Vinnande bud |
| 13/5 13:49:00 | 5 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad rokoko rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



